O mnie

Moje zdjęcie
Wszystkie zdjęcia i opinie są mojego autorstwa i NIE zgadzam się na ich kopiowanie. Pamiętaj, że kradzież jest karalna. Chochliki kornwalijskie-irytujące istotki o ostrych ząbkach i zdolności latania.Wydające przenikliwe,wysokie,tylko dla nich zrozumiałe odgłosy.Sprytne,magiczne stworzenia o bardzo złośliwym usposobieniu i tak zwanym "charakterku".Lubość czerpią z wyrządzania szkód i płatania figlów :)

wtorek, 25 czerwca 2013

technicznie:kopia zapasowa

Kopia zapasowa to podstawowe narzędzie do osiągnięcia bezpieczeństwa naszych danych. Wystarczy mieć jakiś nośnik zewnętrzny (właściwie niekoniecznie), a możemy utworzyć na nim taką kopię-z danymi oraz obrazem systemu (pliki systemowe itp), która potem w razie potrzeby zapewni nam ich odzyskanie.

Jak to zrobić?
1. wejdź w panel sterowania, a następnie w system i zabezpieczenia.
 Kolejne kliknięcie to "wykonaj kopię zapasową komputera"
 Otwiera nam się kolejny panel. W przypadku kiedy tworzenie kopii bezpieczeństwa jest skonfigurowane pojawia się taki obraz jak u mnie. Ja akurat w konfiguracji wybrałam opcję tworzenia takiej kopii na dysku zewnętrznym.

Jeśli jednak nie macie tej kopii skonfigurowanej to szukajcie gdzieś napisu "konfiguruj tworzenie kopii zapasowej". Tam postępujecie wg poleceń: wybieracie gdzie taka kopia ma być zapisana oraz co ma zawierać. Możemy też zrobić harmonogram, według którego będzie zaplanowane tworzenie kolejnych kopii zapasowych.

Po takiej konfiguracji klikasz "utwórz kopię zapasową teraz", tak jak na screenie i czekasz.

P.S. Dajcie znać, czy interesują Was takie techniczne posty ;) Jeśli nie to istnieje szanse, że się powstrzymam od ich pisania d;

1 komentarz:

  1. Interesują :)
    Tydzień temu szlag trafił mój twardy dysk, na szczęście wszystko co ważne miałam zapisane w innych miejscach :)

    OdpowiedzUsuń

Hej! ;) Bardzo mi miło, że tu jesteś ;) Cieszę się z każdych odwiedzin, a jeszcze bardziej z komentarzy. Zawsze odpowiadam na pytania i maile. Wszystkie komentarze, które zawierają wulgaryzmy, linki do blogów albo są obraźliwe będą usuwane.