O mnie

Moje zdjęcie
Wszystkie zdjęcia i opinie są mojego autorstwa i NIE zgadzam się na ich kopiowanie. Pamiętaj, że kradzież jest karalna. Chochliki kornwalijskie-irytujące istotki o ostrych ząbkach i zdolności latania.Wydające przenikliwe,wysokie,tylko dla nich zrozumiałe odgłosy.Sprytne,magiczne stworzenia o bardzo złośliwym usposobieniu i tak zwanym "charakterku".Lubość czerpią z wyrządzania szkód i płatania figlów :)

wtorek, 17 czerwca 2014

TECHNICZNIE: jak zrobić screena w telefonie (system android)

Często w sieci można zobaczyć sceeny pochodzące prosto z telefonu ;) Jest to bardzo wygodne i proste, nie trzeba ani dodatkowych aplikacji ani wielkiego wysiłku, żeby taki screen powstał.
A jak go zrobić? Wystarczy wcisnąć jednocześnie kombinację klawiszy: przycisk home (pod ekranem, na środku) + przycisk blokady ekranu. Jeśli dobrze zsynchronizujemy moment naciśnięcia obu klawiszy to powinniśmy mieć albo jakiś sygnał dźwiękowy albo wizualny-jeśli nic się nie dzieje to prawdopodobnie któryś przycisk wcisnęliście wcześniej. I to wszystko, nasz screen jest gotowy i zapisany gdzieś w galerii telefonu ;) Nie mam pojęcia jak jest w apple'owskim sprzęcie, bo nie dane mi było posiadać iphone'a, ale na androidzie działa.

7 komentarzy:

 1. ja kiedyś przypadkiem zrobiłam kilka razy i zastanawiałam się jak do cholery to się zdarzyło, kombinowałam, kombinowałam, aż w końcu po jakimś czasie wpisałam w google i dowiedziałam się na reszcie JAK :D

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie w telefonie wystarczy potrzymać przycisk wyłączania telefonu i pojawia się okienko z opcjami do wyboru i tam jest "zrób zrzut ekranu" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. i gdzie to zapisuje potem?

  OdpowiedzUsuń
 4. dobra znalazłam już, u mnie w android trzeba przytrzymać 2 sekundy co najmniej, bo samo wciśnięcie nic nie daje

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiedziałam, że jest taka opcja O_o

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny post bo dla mnie to czarna magia :))
  u mnie już ostatnie dni urodzinowego Konkursu, byłoby mi miło gdybyś zajrzała :)) mybeautyjoy.blogspot.co.uk/2014/05/urodzinki-konkurs-rozdanie.html Serdecznie zapraszam :))

  OdpowiedzUsuń

Hej! ;) Bardzo mi miło, że tu jesteś ;) Cieszę się z każdych odwiedzin, a jeszcze bardziej z komentarzy. Zawsze odpowiadam na pytania i maile. Wszystkie komentarze, które zawierają wulgaryzmy, linki do blogów albo są obraźliwe będą usuwane.